Poradna

Rady a tipy

náhradní mísy R1202

Linda Majerová
10.11.2015
Dobrý den, sháním náhradní mísy k typu R1202. Potřebuji teflonové mísy s uchy (nízkou i vysokou). jsou to M22 aM22N? Nějak mi nesedí průběry. Děkuji Linda

Re: náhradní mísy R1202

Team Remoska
11.11.2015
to [Linda Majerová] Dobrý den, paní Majerová, k elektrické pečicí míse zn. Remoska® R 1202 můžete na našem e-shopu zakoupit mísy M13 mísa hluboká pro GRAND Teflon® a M14 mísa nízká pro GRAND Teflon®. Tyto modely však ucha na mísách nemají. Ucha jsou na mísách montovány u nových modelů R21 a R22. Náhradní mísa k novému modelu R22 se nedá použít s víkem modelu R1202.

dotaz

Jirka Strachota
02.11.2015
Přeji hezký den, se ženou jsme si nedávno koupili vaší, ted už naší - novou grand 22 4litrovou remosku a k ní rovnou náhradní nádobu, nebot jsme si omylem mysleli, že je ještě větší (špatně znázorněno na nějakém jiném e-shopu).Nyní již víme, že jediné řešení při větším rodinném vaření v oblíbené remosce je mít dvě remosky.Můj dotaz je, zda bych u vás mohl přikoupit pouze horní elektrické víko vč. kabelu, abych mohl najednou vařit ve dvou 4l nádobách, které již mám. V každé jinou část pokrmu a větší celkové množství.Případně za jakou cenu byste prodali. Děkuji za odpověd, s pozdravem Strachota J. Olšinky 561,Ústí nad Labem 403 22

Re: dotaz

Team Remoska
03.11.2015
to [Jirka Strachota] Dobrý den, pane Strachoto, děkujeme Vám za Váš komentář. Kontaktujte nás, prosím, na našem e-mailu: info@remoska.cz.

Remoska se skleněným okénkem

Frantisek
30.10.2015
Diskuze o Remosce se skleněným okénkem mi trochu připomíná časy minulé. Nemalá část zákazníků by dala přednost této variantě. Výrobce, který takovou nabídku odmítá, dobrovolně ztrácí pozici na trhu. V případě menší Remosky R21 je přidání okénka těžší - víko je skutečně malé. Těším se na novou variantu a určitě nejsem sám.

Re: Remoska se skleněným okénkem

Team Remoska
30.10.2015
to [Frantisek] Dobrý den, pane Františku, děkujeme Vám za Váš názor.

termostat

Marta
28.10.2015
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč nemá remoska termostat a časovač?

Re: termostat

Team Remoska
29.10.2015
to [Marta]Dobrý den, paní Marto, děkujeme Vám za Váš dotaz. Jak jsme odpovídali již níže v dotazech elektrická pečící mísa Remoska® je konstruována tak, aby zajistila při maximálním výkonu optimální podmínky pro pečení tzn.teplotu 160-180 stupňů C. Není tedy nutná regulace. Regulace je nutná u spotřebičů s mnohem vyšším příkonem (1 500 W a více). Při sepnutí regulace by teplota v míse klesla až o 70 stupňů C, potraviny v elektrické pečící míse by se tak nepekly, ale dusily. Chceme, aby Remoska® byla Remoskou a pekla skvěle, proto naše elektrická pečicí mísa zn.Remoska® regulaci nepotřebuje.

Oprava víka remosky

Jana
23.10.2015
Dobrý den, musím napsat pochvalu Vaší firmě, za rychlost vyřízení opravy víka k Remosce GRAND. Byla jsem moc spokojená s Vašim přístupem k zákazníkovi. Chtěla jsem se zeptat, když jsem ji poprvé zapnula, tak to v ní začalo praskat jako když je tam alobal, ale si to bude to první pečení, jak je ta spirála nová, pak to již nedělalo a peče. Děkuji a přeji Vám hodně spokojených zákazníků.

Re: Oprava víka remosky

Team Remoska
26.10.2015
to [Jana] Dobrý den Jano, děkujeme Vám, snažíme se, aby byli naši zákazníci spokojeni. Jani, nová spirála se vlivem tepla pouze roztáhla. Je to normální. Přeji Vám hezký den.

Náhradné misy

Soňa
21.10.2015
Dobrý deň,chcem sa spýtať,či je možné si u vás objednať náhradnú misu nízku na remosku R22TS GRAND Teflon Select Champagne Gold,aby mala tiež tento lepší teflonový zlatý povrch a tiež hliníkovú misu hlbokú+komínek na bábovku. .Môžete mi tiež napísať ,aká by bola cena,aspoň približne.Som zo Slovenska,vopred ďakujem.

Re: Náhradné misy

Team Remoska
23.10.2015
to [Soňa ] Dobrý den, Soňo, děkujeme Vám za Váš dotaz.Zboží můžete objednat i ze Slovenska, podmínkou dodání však je, že zboží musí být předem zaplaceno na zálohovou fakturu. Na Slovensko je také účtováno poštovné v hodnotě od 250,- do 300,- Kč (dle váhy zásilky a platných tarifů). Pokud nám zašlete objednávku na e-mail: info@remoska.cz, ozveme se Vám a odešleme zálohovou fakturu s údaji o platbě v měně EUR. Po zaplacení bude zboží zasláno na Vámi uvedenou adresu. Nízká mísa M22N-TS Champagne Gold GRAND Teflon® je za cenu 1 200,- Kč, mísa M22N hliníková GRAND hliník je za cenu 1 050,- Kč, komínek potom za cenu 40,- Kč. Děkujeme.

hliníková pečící mísa

Lenka Procházková
21.10.2015
Potřebuji pro starou osobu hliníkovou pečící mísu, teflon nepřipadá v úvahu, protože těžko koordinuje pohyby a špatně vidí. Je možné ji koupit? A nebo jinak,ona osoba používá přibližně 20 let starou remosku s hliníkovou mísou. Lze nové víko použít na starou hliníkovou pečící mísu?

Re: hliníková pečící mísa

Team Remoska
21.10.2015
to [Lenka Procházková] Dobrý den, paní Procházková, děkujeme Vám za Váš dotaz. Na našem e-shopu si můžete objednat hliníkovou náhradní mísu M13 nebo M17 (na původní model elektrické pečicí mísy zn. Remoska®). Pečicí víko současně vyráběných modelů R21 Remoska® ORIGINAL Teflon® a R22 Remoska® GRAND Teflon® nelze použít na mísy původního modelu. Na současný model R21 a R22 Vám můžeme vyrobit i mísu hliníkovou. (Z Vašeho dotazu není zcela zřejmé, jakou Remosku ona osoba doma vlastní). Pokud budete potřebovat další informace, kontaktujte se s námi na naší e-mailové adrese: info@remoska.cz.

Oprava okénka

Vít K.
17.10.2015
Dobrý den. Remosky používáme mnoho let a jsme velmi spokojenými zákazníky. U toho většího modelu se nám ale začalo drolit skleněné okénko a sklo padat do jídla, takže takto je víko nepoužitelné. Dá se prosím tato závada ještě opravit, topné těleso normálně funguje. Děkuji

Re: Oprava okénka

Team Remoska
19.10.2015
to [Vít K.] Dobrý den, pane Víte, děkujeme Vám za Váš dotaz. Zašlete víko Vaší elektrické pečicí mísy zn. Remoska® na adresu našeho servisního oddělení: REMOSKA s.r.o., servisní oddělení, Markova 1768, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm, spolu s průvodním dopisem, adresou a Vašim tel. číslem. Sklo ve víku Vám vyměníme a zašleme zpět na Vaši adresu. Zboží zasíláme na dobírku Českou poštou, ta Vám na Váš mobilní telefon zašle sms zprávu o doručení zásilky.

Remoska Original,typ 500

Zdeňka Rajchová
16.10.2015
Dobrý den,prosím,zda je možné u vás koupit náhradní mísu na remosku Original typ 500,mám ji již 43 roků a jsem s ní velice spokojená.Myslím si,že mísa hluboká M17 by byla vhodná.Děkuji za odpověď.Rajchová

Re: Remoska Original,typ 500

Team Remoska
19.10.2015
to [Zdeňka Rajchová] Dobrý den, paní Rajchová, děkujeme Vám za Váš dotaz. K modelu ORIGINAL typ 500 si můžete na našem e-shopu objednat náhradní mísu M17 hluboká ORIGINAL Teflon® případně M15 mísa hluboká ORIGINAL hliník.

Remoska Grand Typ R1202

Jana
15.10.2015
Dobrý večer, chci se zeptat, zda-li je možné opravit povrch elektrické remosky 4 litrové, originál, u víka se začala odlupovat zahřívací plocha, když se zapne, tak začne praskat a vypínač problikává nebo vůbec nesvítí. Mám ji už 7 let a peču skoro pořád, jsem s Vašim výrobkem moc spokojená,je to můj poklad. Mám ještě dotaz, pečené věci jsou někdy dušené, moc se neudělá kůrka při zapékání, můžete mi poradit, kde může problém, mám teflonovou nádobu. Děkuji

Re: Remoska Grand Typ R1202

Team Remoska
16.10.2015
to [Jana] Dobrý den, paní Jano, zašlete víko Vaší elektrické pečicí mísy zn. Remoska® na adresu našeho servisního oddělení: REMOSKA s.r.o., Markova 1768, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm. Kolegové Vám spodní víko vymění a zjistí příčinu problému s nefunkčním vypínačem Vaší elektrické pečicí míse zn. Remoska®. Víko zašlete, prosím, spolu s průvodním dopisem, kde uveďte Vaši adresu a tel. kontaktem. Zboží Vám zašleme opraveno zpět na dobírku Českou poštou. Pro více informací nás případně kontaktujte na e-mailové adrese: info@remoska.cz .

dotaz

Jarka
15.10.2015
Dobrý den, chtěla bych zakoupit remosku, ale nemohu se rozhodnout mezi klasickou R22C GRAND Teflon® Classic, nebo novějším dražším modelem. Ráda bych věděla, jaký je mezi nimi podstatný rozdíl kromě ceny. Je zde podstatná pouze povrchová úprava, nebo má ještě jiné výhody? Děkuji za odpověď.

Re: dotaz

Team Remoska
16.10.2015
to [Jarka] Dobrý den, Jarko, děkujeme Vám za Váš dotaz. Nové modely s barevným nepřilnavým vícevrstevným povrchem Teflon® Select jsou odolnější proti poškrábání. V dnešní době má každý výrobce ve své nabídce nějaký trendy barevný model, který se stane dominantou našich domácností; i naše modely elektrické pečicí mísy zn. Remoska® v barevném provedení Champagne Gold, Lavender Blue a Red Chilli rozzáří nejednu kuchyni.

Misa z hliniku

Marie Vit
09.10.2015
Dobry den. Vlastnim remosku model Remoska Grand Teflon R 1202. Mam dotaz, zda k tomuto modelu je mozno zakoupit hlinikovou misu, moje ma teflonovou a na peceni buchet je lepsi ta v aluminiovem provedeni.Zdali ze je tato moznost,prosim vas jaka je cena za tu aluminiovou misu?? Dekuji a zustavam s pozdravem a tesim se na vasi odpoved. muj e/mai. micamicav@gmail.com

Re: Misa z hliniku

Team Remoska
12.10.2015
to [Marie Vit] Dobrý den, pane Víte, děkujeme Vám za Váš dotaz. Na našem e-shopu si můžete objednat k Vašemu modelu R 1202 elektrické pečicí mísy zn. Remoska® GRAND Teflon® tyto náhradní hliníkové mísy: model M11 Mísa hluboká pro GRAND hliníková nebo M12 mísa nízká pro GRAND hliníková. Cena náhradní mísy je á 595,- Kč - tato cena je včetně poštovného a DPH. Přejeme Vám hezký den

Zásielka do krajín EU

Katarina
09.10.2015
Dobrý deň, Je možné zaslať zakúpený tovar aj do krajín EU? Vopred za odpoveď ďakujem. S pozdravom Katarína

Re: Zásielka do krajín EU

Team Remoska
12.10.2015
to [Katarina] Dobrý den, paní Katarino, děkujeme Vám za Váš dotaz. Na našem e-shopu je možné objednat zboží do zemí EU. Podmínkou zaslání zboží do zahraničí je, že musí být předem zaplacena zálohová faktura. Po připsání částky na náš účet zboží zašleme na Vámi uvedenou adresu. Zálohová faktura je vystavena v měně EUR. Pro více informací nás prosím kontaktujte na: info@remoska.cz.

Remoska se skleněným okénkem

Petr
04.10.2015
Dobrý den, přimlouval bych se za vrácení remosky se skleněným okénkem do výroby. Právě mi odešla stará Remoska Grand R 1202 Teflon (zřejmě zkrat spirály na kostru - nešlo by toto nějak odladit?) a poohlížel jsem se po další Remosce. Našel jsem ale jen novou Remosku bez skleněného okénka. Uvědomil jsem si, jak často přes okénko nahlížím, abych zjistil, jestli se maso nepřipaluje, a tedy jak důležité je prosklené víko. Přečetl jsem si i zdůvodnění Remosky pro odstranění skla: a) Rosení okénka - to mi nikdy nevadilo, stejně přes něj bylo rozumně vidět. b) Nedopékání uprostřed - nevím, jak je to se zmiňovanými buchtami, ale u masa jsem měl spíše opačný problém: maso se uprostřed nahoře připékalo až příliš, i se skleněným okénkem. Tedy úplně opačná zkušenost, než jakou popisuje Remoska. c) Úspora proudu - ano, remoska bez okénka může mít nižší ztráty, ale tato úspora je podlě mě z části ztracena nutností častěji otevírat víko pro kontrolu míry propečení. Protože vidím ve skleněném okénku mnoho výhod, chtěl bych navrhnout, aby Remoska přece jenom zvážila jeho vrácení do výrobního programu. Bylo by například možné vyrábět dva typy Remosek, jeden se sklem a drubý bez něj, tak, aby si mohl každý vybrat? Přestože Remosce fandím, momentálně jsem se rozhodl koupit místo ní výrobek Tefal SK500538 Uniflex, který skleněné okénko má. Budu doufat, že stará Remoska s okénkem se v budoucnu vrátí.

Re: Remoska se skleněným okénkem

Team Remoska
05.10.2015
to [Petr] Dobrý den, pane Petře, děkujeme Vám za Váš názor. Jak jsme již několikrát uváděli v odpovědích viz. níže, zvažujeme do budoucna výrobu obou variant - se skleněným průzorem ve víku a i bez něj, aby si sami zákazníci mohli zvolit variantu, která jim bude více vyhovovat. Nefunkční Remosku 1202 Grand Vám opravíme na našem servisním středisku. Stačí jen zaslat víko spolu s průvodním dopisem a kontaktem na Vás na adresu : REMOSKA s.r.o., Markova 1768, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm.

Nerez

Blanka
03.10.2015
Dobrý den, ráda bych věděla, a nejsem jistě sama, jestli budete vyrábět remosku i z jiného materiálu, nabízí se nerez. Hliník a teflon jsou překonané materiály. Děkuji

Re: Nerez

Team Remoska
05.10.2015
to [Blanka]Dobrý den, paní Blanko, děkujeme Vám za Váš názor. Nerez je velmi špatný vodič tepla na rozdíl od hliníku. Pokud bychom vyráběli mísy z nerezu, museli bychom do topného víka umisťovat topnou spirálu s mnohem větším příkonem a tím by naše elektrická pečicí mísa zn. Remoska® ztratila smysl jako úsporný spotřebič a navíc by byla dražší.

m17

Kateřina Sivková
01.10.2015
Dobrý den, chtěla bych koupit novou mísu k pečícímu víku Český Brod typ 500. Mám si zakoupit M17? Děkuji K.Sivková

Re: m17

Team Remoska
02.10.2015
to [Kateřina Sivková] Dobrý den, paní Sivková, k Remosce typ 500, vyráběné v Českém Brodu, jste si zvolila správný typ náhradní mísy - M17 Mísa hluboká ORIGINAL Teflon®.

Topná spirála Grand R12

Leoš Šarman
30.09.2015
Dobrý den. Potřebuji na moji remosku Typ Grand R12, 650W s vypínačem v držadle novou topnou spirálu. Na internetu jsou dva typy a to s dlouhýma vývody, anebo s krátkýma vývodama. Bohužel prodejci mají každý jiný popis na který typ to je a jelikož se mi moje spirala celá rozsypala, tak si nejsem jistý. Prosím o radu, či popřípadě jestli by nešla u vás objednat,koupit a zaslat. Děkuji Šarman

Re: Topná spirála Grand R12

Team Remoska
01.10.2015
to [Leoš Šarman] Dobrý den, pane Šarmane, spirálu si můžete u nás objednat na naší e-mailové adrese info@remoska.cz.

Držadlo veka

Jozef
27.09.2015
Je možné zakúpiť náhradné držadlo spodnú časť na remosku grand a aká je cena plus poštovné na slovensko? Ešte dotaz- nebolo by už konečne vhodné prispôsobiť Remosku roku 2015 a pridať aspoň časový nastaviteľný spínač a termostat?Myslím,že dizajn už zaostáva minimálne 20 rokov. Nielen mne by určite vyhovovala aj otočná-skladacia rukoväť pre lepšiu možnosť uskladnenia. Ďakujem za odpoveď

Re: Držadlo veka

Team Remoska
29.09.2015
to [Jozef] Dobrý den pane Jozefe, děkujeme Vám za Váš příspěvek. Spodní držadlo na elektrickou pečicí mísu R22 Remoska® GRAND Teflon® včetně poštovného na Slovensko vyjde zhruba na 200,- až 250,- Kč. Pokud budete chtít držadlo objednat, kontaktujte se s námi na e-mailové adrese: info@remoska.cz. Myslíme si naopak, že naše elektrická pečicí mísa zn. Remoska® svými novými modely R21 a R22 a s jejich barevnou limitovanou řadou Champagne Gold, Lavender Blue a Red Chilli právě díky svým jednoduchým liniím působí i v roce 2015 moderně a svými barvami rozzáří nejednu moderní kuchyni. Elektrická pečící mísa Remoska® zajišťuje při maximálním výkonu optimální podmínky (teplotu 160-180 stupňů C) pro pečení. Není tedy nutná regulace. Regulace je nutná u spotřebičů s mnohem vyšším příkonem (1 500 W a více) pro snížení výkonu a zajištění optimálních podmínek pro pečení. Při sepnutí regulace teplota v míse klesne až k 70 stupňů C, potraviny v elektrické pečící míse se tak nepečou, ale dusí. Chceme, aby Remoska® byla Remoskou a pekla skvěle, proto naše Remoska® regulaci nepotřebuje.

cukroví - nádstavce

Petra Macurová
22.09.2015
Dobrý den - zle v remosce péct cukroví? Pokud ano, existuje nějaký nádstavec na alespoň 2 patra? Děkuji.

Re: cukroví - nádstavce

Team Remoska
23.09.2015
to [Petra Macurová] Dobrý den, paní Macurová, v elektrické pečicí míse zn. Remoska® můžete bez problémů vánoční cukroví péci. Nástavec na pečení v Remosce v našem výrobním sortimentu nemáme.

Víko se skleněným okénkem

Tomáš
21.09.2015
Dobrý den, rád bych navázal na předchozí dotaz na to, zda bude v budoucnu Remoska opět s víkem se skleněným okénkem. V odpovědi bylo uvedeno: "nejsme rozhodnuti, zda-li se k okénku umístěném v pečicím víku vrátíme". Tedy přeloženo do češtiny: nevrátíme. Domnívám se, že Remosku Remoskou dělalo mimo jiné právě to praktické skleněné okénko, kudy se dalo nahlédnout, v jakém stavu je pečení a to bez zbytečného větrání a úniku tepla. V popisu nových Remosek je uveden argument, že "dříve docházelo k nedopečení uprostřed (pod sklem), zatímco na okrajích byly pokrmy upečené (doporučovalo se zakrytí alobalem)". S tímto si dovolím nesouhlasit. Remosku máme už pěknou řádku let a nikdy jsme nezaznamenali nic nedopečeného. I ta předchozí Remoska po babičce byla s okénkem. Těžko si totiž představit, že lze pod víkem s okénkem zaznamenat rozdíly v teplotě a tedy různé dopečení či nedopečení. Jediné, čím lze aktuální absenci okénka vysvětlit, jsou nižší náklady na její výrobu. Rozhodnutí výrobce opustit výrobu Remosky s víkem se skleněným okénkem považuji za krok zpět. Na zvážení pak je, zda si výrobce v dnešní době může dovolit činit kroky zpět při přihlédnutí na zpracování tohoto výrobku a jestli pak už rovnou nehazarduje s jediným kreditem a to je jméno a tradice osvědčené Remosky.

Re: Víko se skleněným okénkem

Team Remoska
23.09.2015
to [Tomáš] Dobrý den, Tomáši. Odstraněním skla z topného víka jsme reagovali na dlouhodobé připomínky našich zákazníků a na naše poznatky z měření, tak z praxe, že pod sklem nejsou potraviny stejnoměrně propečené. (Především buchty, koláče). Rozhodli jsme se proto, že se vrátíme ke konstrukci původního modelu Remosky, kterou navrhl p. Homuta a tím je Remoska bez skla. Potvrdilo se, že odstranění skla byl krok správným směrem. Protože potraviny jsou nyní propečené rovnoměrně po celé ploše. U předešlého modelu bylo sklo během pečení zarosené, nebylo přes něj na potraviny vidět, tudíž se muselo topné víko během pečení zvedat. Odstranění skla z topného víka nebylo v žádném případě snahou snížit výrobní náklady, ale šlo nám celkové o zkvalitnění našeho výrobku jak v konstrukci výrobku tak použitím kvalitnějších materiálů. V konstrukci se změnil přenos tepla z topného víka na mísu, což nám umožnilo při zachování stejných parametrů jako u předešlých modelů snížit příkon cca o 100W. Pro zkvalitnění pečení pomohlo také odstranění skla z topného víka. Pro lepší manipulaci jsou na mísách ucha. Nová konstrukce držadel, zajišťuje dobrou stabilitu topného víka při otočení. Změny v použitých materiálech byly zásadní a samozřejmě dražší. U základního materiálu hliníku se změnila tloušťka z 1,4mm na 2,5 mm, což znamená lepší pevnost a hlavně lepší přenos tepla na dno mísy. Původní materiál držadel termoset byl nahrazen termoplastem s mnohem větší pevností a vysokou tepelnou odolností. Topná spirála původně z keramických korálků byla nahrazena kvalitním nerezovým topným tělesem.

Remoska

Beno Haustein
21.09.2015
Dobrý den,máme starší remosku průměr 24 cm,chtěl bych vědět,zda lze nahradit hliníkový spodek(nádoba)teflonovým a jaký se hodí k tomu kříž. Děkuji B.Haustein

Re: Remoska

Team Remoska
22.09.2015
to [Beno Haustein] Dobrý den, k Vaší elektrické pečicí míse zn. Remoska® můžete na našem e-shopu zakoupit náhradní mísu M17 mísa hluboká ORIGINAL Teflon®. Vaší otázce ohledně kříže jsme nerozuměli, kříž se používal u starých Remosek k odkládání víka. Pro upřesnění nás prosím kontaktujte na naší e-mailové adrese: info@remoska.cz .

Remoska se sklem

František
20.09.2015
Dobrý den, je znám alespoň přibližný termín, kdy bude Remoska opět se sklem na víku? Pečenka to nabízí, ale raději bych Remosku. Neplánujete R21 lehce zvětšit (pr.24cm)? - jako byly starší verze? Děkuji, F.

Re: Remoska se sklem

Team Remoska
21.09.2015
to [František] Dobrý den, pane Františku, děkujeme Vám za Váš dotaz. V současné době nejsme rozhodnuti, zda-li se k okénku umístěném v pečicím víku vrátíme. Nemůžeme Vám tedy sdělit přibližný termín. U staré verze elektrické pečicí mísy Remoska byl horní průměr mísy 24 cm, spodní pak 20 cm. U nového modelu R21 je průměr 22 cm. V dohledné době o změně tvaru mísy neuvažujeme.

držák

Ivan
18.09.2015
Dobrý den, vlastním starší remosku originál, typ 500,220V 500W výrobce Č. Brod, máte náhradní díl držák na otevření víka je to taková tyčka s okem který se provlékne nasadí na víko a tím se otevře.jaká je cena pokud tento díl máte? Děkuji za odpověď Ivan

Re: držák

Team Remoska
18.09.2015
to [Ivan] Dobrý den pane Ivane, děkujeme Vám za Váš dotaz, předpokládáme, že jsme Vám na Váš dotaz odpověděli již 16.09.2015 - viz. níže. Velice se Vám omlouváme, ale, na Remosky, vyráběné v Českém Brodě, nemáme žádné náhradní díly.(Nemáme ani držák pro otevírání víka.)

Držák remosky

Ivan
14.09.2015
Dobrý den, vlastním starší remosku originál OPMP Český Brod 500W Typ 500 scháním k víku držák na otevírání víka od pečící mísy, máte tento náhradní díl kolik by stál i s poštovným, dále scháním k tomu to typu stojánek též kolik stojí i s poštovným.Děkuji Zelycz

Re: Držák remosky

Team Remoska
16.09.2015
to [Ivan] Dobrý den, děkujme Vám za Váš dotaz. Bohužel, ale, na Remosky, vyráběné v Českém Brodě, nemáme žádné náhradní díly.

Remoska Grand

Barbora
14.09.2015
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je na tom remoska se silikonovými formičkami např. na muffiny. Je možné v remosce pomocí silikonových formiček péci? Děkuji

Re: Remoska Grand

Team Remoska
16.09.2015
to [Barbora] Dobrý den Barboro, do elektrické pečicí mísy zn. Remoska® můžete bez problémů vkládat různé silikonové formy (na tento dotaz jsme zde odpovídali již několikrát). Formy se nesmí dotýkat pečícího víka. Aby jste zabránil poškození teflonové vrstvy je vhodné vložit na dno pečící papír.

teflon

Jaro
14.09.2015
Roky som mal starú hliníkovú remosku nastal čas kúpiť novu počkal som si na nový model Teflon® Select veď mal byt ešte odolnejší ako klasický teflon ale stačilo v ňom piecť karé s kosťou a vyzerá ako klzisko po korčuľovaní ten teflon sa snáď dá poškrabať aj pohľadom .....

Re: teflon

Team Remoska
16.09.2015
to [Jaro] Dobrý den pane Jaro, nepřilnavý třívrstvý povrch zn. Teflon® Select je odolnější. V Návodu k použití však upozorňujeme naše zákazníky, aby pro míchání a uvolňování pokrmů od stěn nebo dna nepoužívali ostré a kovové nástroje. Mohlo by dojít k poškození nepřilnavého povrchu. Používejte prosím vždy jen dřevěné nebo plastové nástroje.

Remoska

Iveta
13.09.2015
Dobrý den, remoska je opravdu výborná věc, vadí nám ale jedna věc: Starou hliníkovou remosku jsme vyřadili, protože jsme se dočetli, že v hliníku se nemá vařit - není to zdravé. Koupili jsme novou, teflonovou. Během prvního pečení nám ale výpary z teflonu okamžitě zabily papoušky, které jsme měli v kleci v obyváku - propojeném s kuchyní. To v nás vzbudilo hlubokou nedůvěru i k teflonu. Uvítali bychom, kdyby se začaly dělat mísy z nějakého jiného kovu, než hliník a bez teflonu, aby pečení nebylo jen snadné, ale i zdravé!Neuvažujete o výrobě spodních mís z jiného materiálu?

Re: Remoska

Team Remoska
16.09.2015
to [Iveta ] Dobrý den, paní Iveto, velice nás mrzí, že Vám papoušci zemřeli. V NÁVODU K POUŽITÍ upozorňujeme naše zákazníky na obecnou zásadu: CHOVATELŮM DOMÁCÍCH ZVÍŘAT/PTACTVA PŘIPOMÍNÁME OBECNOU ZÁSADU: UMÍSTĚNÍ A PŘÍTOMNOST DOMÁCÍCH ZVÍŘAT JE NEŽÁDOUCÍ. Ptáci mají velmi citlivý dýchací systém, proto by měli majitelé ptáků učinit preventivní opatření na jejich ochranu. Vznik výparů a kouře, vznikající při jakémkoliv vaření, pečení a smažení, který nemá téměř žádný vliv na lidi může velmi rychle vážně poškodit a dokonce i zabít ptáky. Výpary z jakýchkoliv přehřátých tuků a olejů, můžou poškodit plíce ptáků. Z toho důvodu by majitelé ptáků měli podniknout kroky na ochranu svých domácích mazlíčků. Výrobce nedoporučuje umístění a přítomnost ptáků v kuchyni, kde se vaří. Na tuto skutečnost upozorňujeme v Návodu pro použití v Bezpečnostních upozorněních; tento Návod je součástí každého našeho výrobku. Přímá souvislost škodlivosti Teflonu nebyla prokázána. Hliník pro běžné pečení škodlivý není, rozpouští se pouze v kyselém prostředí, proto nedoporučujeme v hliníkových nádobách uchovávat kyselé potraviny, jako např. zelí.

Remoska 2l

Mariss
01.09.2015
Dobry den chtela bych vedet jake je maximum porci pro 2l remosku. Pisete 2 a vice coz je dost zavadejici kdyz u 4 l je zase psano 4 a vice, vejde se cele nenaporcovane kure do 2l? Dekuji za odpoved

Re: Remoska 2l

Team Remoska
02.09.2015
to [Mariss] Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Přesně specifikovat gramáž jedné porce bude asi dost problematické; někomu stačí na oběd kousek masa a jiný sní třeba půl kuřete...Z tohoto důvodu uvádíme u elektrické pečicí mísy zn. REMOSKA® u modelu R21 ORIGINAL s objemem 2 l 2 a více porcí. U modelu R22 GRAND s objemem 4 l tedy 4 a více porcí. Do elektrické pečicí mísy R21 REMOSKA® ORIGINAL Teflon® umístíte celé nenaporcované kuře, musí být ale menší. Z vlastní zkušenosti bych Vám doporučila kuře naporcovat alespoň na dvě půlky. Naporcované kuře tak bude mít krásnou křupavou kůrčičku na celém povrchu.

Plnění mísy.

Zdeňka
01.09.2015
Dobrý den, ráda bych se zeptala z čeho jsou vyrobeny vnitřní šrouby držící úchyty mísy . Pokud mísu naplním výše než po vnitřní šrouby, poškodím víko, resp. je to nevhodné i z hygienických důvodů? Děkuji za odpověď. Zdeňka

Re: Plnění mísy.

Team Remoska
02.09.2015
to [Zdeňka] Dobrý den paní Zdeňko, děkujeme Vám za Váš dotaz. Šrouby, kterými jsou připevněny držadla k míse, jsou vyráběny z nerezového materiálu vhodného pro potravinářský průmysl. Druhé části Vaší otázky jsme bohužel neporozuměli. Plnění mísy pouze do výše šroubů, kterými jsou připevněny držadla k míse, doporučujeme proto, aby při pečení např. u koláčů a buchet (při zvětšení jejich objemu) nedošlo k připálení povrchu potravin, koláčů v míse. (Objem např. těsta se při pečení zvětší a přiblíží se tak více spodní straně víka, kde je umístěno topné těleso). Pečicí mísa zn. REMOSKA® je naprosto hygienicky nezávadná.

dotaz rýže

Monika Rusková
28.08.2015
Dobrý den, udělám v remosce i rýži ?? Děkuji za odpověď

Re: dotaz rýže

Team Remoska
28.08.2015
to [Monika Rusková ]Dobrý den, paní Rusková, v elektrické pečicí míse zn. REMOSKA® můžete připravit jak rýži, tak rizoto. Budete překvapená, jak je rýže z Remosky skvělá.

Zadat dotaz:


Rádi Vám zodpovíme dotaz k našemu výrobku Remoska®. Vyplňte níže připravený formulář. E-mail nebude zveřejňován. Provozovatel si vyhrazuje právo mazat nevhodné příspěvky.

Kontrolní kód

Přihlaste se k našemu zpravodaji

A buďte jako první informováni o novinkách